| CiprianSim a întrebat:

Am comandat de pe eMAG o husa pentru telefon, insa am comandat produsul gresit din pacate si m-am gandit sa-l trimit in retur. Aveam 2 obtiuni: sa mi sa transfere banii inapoi in banca sau sa mi se dea un voucher cu care sa pot cumpara altceva de pe eMAG si am ales sa beneficiez de acel voucher. A venit curierul, a luat produsul si mi-a dat doar un fel de factura. Trebuia sa-mi mai dea un document ceva care reprezenta voucher-ul sau il primesc cu alta ocazie? Sau poate factura asta e voucher-ul?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu; voucher-ul va fi vizibil în contul tău de pe eMag. (E un cod, pe care îl vei putea folosi la orice comandă mai faci de la ei).
Atenție! ai grijă să nu fie cu durată de timp limitată! Dacă e, fă comandă înainte să expire!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Citeste ce scrie pe hartia acea.

| CiprianSim explică (pentru Bula):

Scrie undeva "Document de plata / FACTURA" si mai scrie undeva "Valoare declarata 89.99 Ron"
Restul sunt date legate de expeditor, destinatar si sediul Fan Courier.

| CiprianSim explică (pentru CiprianSim):

Am rezolvat. Am vorbit cu cei de la eMAG si mi-au zis ca imi vor trimite voucher-ul dupa ce le ajunge inapoi produsul. Multumesc pentru ajutor!

| AdrianDanezu69 a răspuns:

Spune ce scrie pe factura.