| anonim_4396 a întrebat:

Am dat comanda de un colet și ieri am primit mesaj ca ajunge între orele 9 și 17 și nici azi nu a ajuns, ce-i asta ma?laughing)))

8 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

In mesajul de la curier ai un numar de telefon, poti suna curierul pe numarul ala sa il intrebi ce se intampla cu coletul tau.

| ℓαυяα a răspuns:

Poate era vorba de alta zi. Contactează curierul și vei afla ce s-a întâmplat.

| Lioana a răspuns:

Poate te-a sunat curierul si n-ai raspuns. El suna inainte de a veni la tine. Daca nu raspunzi, nu mai vine. Va trebui sa suni la numarul de telefon primit in sms daca mai vrei coletul altfel s-ar putea sa-l returneze expeditorului.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Suna curierul.

| Florin0012 a răspuns:

Vezi că în mesaj ai un număr sună și vezi care este problema. Sau poate încă nu s-a ridicat coletul din sala lor de ridicare.

| OmObisnuit a răspuns:

A batut la usa si nu ai raspuns.Asa am patit si eu

| anonimg a răspuns (pentru OmObisnuit):

Curierul trebuie sa sune, si sa nu vina la usa mai inainte sa se asigure ca destinatarul nu este acasa. Si cine sta acasa 10 ore si sa nu iasa din casa in tot acel timp, ca sa astepte un colet? Oricum, curierul nu vine niciodata la usa.
Cine comanda un produs de pe net sa solicite sa i-l aduca prin fun curier, altfe sa nu i-l mai aduca.
Multi angajati sunt platiti in bataie de joc si lor le place cad firma primeste reclamatie.

| Missem a răspuns (pentru OmObisnuit):

Nu are cum sa bată la usa pentru ca nu am pus decât strada și blocul la comanda