| vladisimirescucelmagic a întrebat:

Am o problema. Am un virus in laptop si am antivirus avast. Imi spuneti un antivirus mai bun?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca antivirusul nu a detectat virusul de unde stii ca-l ai?
Încearcă în felul următor: descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi.

| vladisimirescucelmagic explică (pentru Ioandelasal):

Il am pe Desktop dar o sa incerc si ce mi-ai spus.

| Endrew a răspuns (pentru vladisimirescucelmagic):

Un antivirus bun este AVG, cu licenta platita.

| WeAreSmart a răspuns:

Ce va bate-ti capul voi cu antivirusii astea? nu-i bun nici Kaspersky, nici BitDefender nici Eset, sa nu uitam da alarmele false pe care le dau antivirusii, acuma in companiile astea lucreaza doar hackeri, doi cei mai buni antivirusi sunt Dr. Web si Avast pentru ca maninca putine resurse, Kaspersky e **** caci spune ca tot e virusat, si doamne fereste sa nu dati bani la tilharii aia cu antivirusii lor, cel mai bine e sa alegi un antivirus care lucreaza fara sa deranjeze computerul, un alt mod de a te proteja de virusi e sa-ti pui Linux pentru toti hackerii fac virusii pentru Windows si il gauresc din toate partile, sa nu descarci tot ce vezi

| vladutzumuresan1996 a răspuns:

AVG poate inlatura orice tip de virus din PC