| Oana2098 a întrebat:

Am si eu nevoie de colectii primavara-vara si toamna-iarna pentru femei din 2011! Ma poate ajuta cineva? Nu conteaza firma dar as vrea sa am din ce alegehappy. Multumesc!

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| UseR4EveR a răspuns:

Tendinte in colectiile toamna – iarna 2011 – Moda incaltaminte 2011
November 7, 2010 | Autor: elena | Adaugat in Blogging, Mapamond, Poze si wallpapers

Tendinte in colectiile toamna – iarna 2011– Moda incaltaminte 2011

Colectiile din sezonul de toamna a anului 2011, definesc in mare masura moda pentru anul 2010, deci este bine de a asculta sugestiile marilor creatori, pentru a vedea cu ce sa ne imbracam si incaltam in aceasta toamna – iarna si care va fi curentul pentru anul viitor. Ca si principale trenduri clare, ar fi cizmele pana la genunchi, capele si pelerinele.

colectii toamna-iarna 2009-2010

Urmariti ghidul de mai jos si vei avea toate datele necesare pentru a te considera la moda in acest an, dar si anul viitor, in ceea ce priveste incaltamintea.
Incaltamintea peste genunchi si chiar care se urca destul de mult pe coapse, este fara indoiala cel mai mare trend al sezonului de toamna-iarna 2009-2010.

Materiale si culori pentru cizmele peste genunchi:

Daca vreti sa stiti si culorile care se vor purta la cizmele peste genunchi, acestea vor fi cele conventionale, negru sau maro. Ca si material, evitati pe cel PVC, care nu va fi niciodata considerat un element in alcatuirea calitatatii si mizati pe piele, fie piele normala, fie piele intoarsa. Poate veti scoate mai multi bani din buzunar, dar asa veti avea o tinuta de calitate si nu o copie
a ceea ce ar fi in trend. Daca vrei insa ca si culori sa mergi pe altele decat negru si maro, alegerea pentru 2009/2010 este pentru culorie verde oliv, mov, gri sau nuante neutre de crem. Foarte chic sunt si cizmele lungi peste genunchi captusite cu blanita sau cu captuseala de lana. Veti fi nu numai la moda, dar va veti simti si confortabil si sa vor tine si de cald, asta pentru cazul in care le veti asorta cu o fusta scurta.

tendinte in moda toamna-iarna 2009-2010_cizme peste genunchi(2)

Stiluri
pentru cizmele peste genunchi:

Pentru un stil clasic si elegant, poti alege o pereche de cizme peste genunchi din piele de caprioara, stranse pe picior sau conice.

tendinte in moda toamna-iarna 2009-2010_cizme peste genunchi

Se poarta foarte bine si cizmele tip bocanc, fie pana la genunchi, fie peste acesta, si sunt chiar foarte chic si asortate cu vestimentatie eleganta ceea ce da o nota tare sexy look-ului vestimentar. Urmariti cateva creatii ale casei Jean Paul Gaultier:

bocanci_peste genunchi_jean paul gaultier

Unii designeri au aruncat un element de futurit lungind cizmele si acoperind aproape toata coapsa. Trebuie insa sa nu cumva sa te gandesti ca poti sa le porti fara pantaloni. Aceste cizme foarte lungi merg foarte bine cu o pereche de pantaloni scurti sau cu o fusta foarte scurta. Vedeti propunerile de cizme peste genunchi de la Prada:

bocanci_cizme peste genunchi_prada

Astfel, daca vrei sa fii la moda in ceea ce priveste incaltamintea pentru sezonul toamna-iarna 2009 – 2010, si daca vrei sa urmaresti liniile colectiilor de toamna-iarna 2011, conform celor de la fashionising.com, neaparat in garderoba ta trebuie sa existe o pereche de cizme sau bocanci peste genunchi.

tendinte in moda toamna-iarna 2011_cizme peste genunchi(3)