| sayWhaaat a întrebat:

Are cineva idee de ce Golden Braul si Ciucasul iti lasa un gust amar in gura dupa ce le bei si au in general un gust mult mai nasol decat celelalte beri?

Stiu ca sunt cele mai ieftine beri de pe piata si ca probabil implica ca sunt de calitate mai slaba, dar ce determina sa aiba gust asa naspa?

2 răspunsuri:
| Nătărău a răspuns:

Cercetează despre ingredientul numit isinglass. Alte ingrediente ce au legătură sînt purecii. La 1 litru de bere există vreo 10000 de purici storși deodată cu hameiul.

| Met a răspuns:

Nu prea cred ca o sa-ti raspunda careva corect la intrebarea asta, dar mna asa sunt facute berile alea, unora le place gustul ala