| Ramonaaaa a întrebat:

Buna:].
Am 1.60 m si am picioarele subtiri.Sunt satena cu parul lung si cu ten deschis. M'am gandit sa imi iau la banchet o rochie neagra, scurta. Dar nu stiu daca mi s'ar potrivi o astfel de rochie daca am tenul mai deschis.
Ce credeti?straight face

Răspuns Câştigător
| Rebelicious a răspuns:

Ti-ar sta bine cu... o rochie neagra, albastru marin chiar rosu dar nu incerca ceva deschis.Si bucurate daca ai picioarele subtiri este foarte bun rosul! Nu micsoreaza nici nu mareste dar te face perfecta! Culorile pastelate mai pot fi un plus.Rochia scurta sau sirena si daca esti satena incearca un machiaj care sa nu fie strident(stiu ca nu ai pomenit de machiaj dar nu strica). Pantofii in general sunt negrii dar pot fi si alte nuante pastelate.Oh,da mi-am amintit si de mov.E excelent! Sau o rochie neagra cu buline albe scurta,iar la mijloc un cordon cu funda in lateral iar parul prins norma! E suuper! Nu purta coc, am vazut colege cu parul coc si arata oribil la un banchet! Sper sa iti fiu de ajutor! Sa te distrezi si sa fie cel mai bine pentru tinewinking si daca miai putea da o funda ar fi excelent, dar tu decizi! Baftawinking!

4 răspunsuri:
| PokemonPew a răspuns:

Iti sta foarte bine cu rochia neagra pentru ca tu ai parul saten mai ales ca ai parul lung, si iti trebuie o rochie scurta. sa ai un banchet frumos si tare.

| bee_2378 a răspuns:

Mai intai sper ca ai probat rochia aceea pentru ca doar asa vei putea vedea daca iti va sta bine cu ea...cre ca ti-ar sta bine.de ce nu? esti slabuta deci...
:*

| Cami28 a răspuns:

Cele mai potrivite culori sunt cele pastelate si cele naturale cu nuante de roz si bleu. Levantica, pruna, rozaliu-maro si bleu deschis, banuiesc ca banchetul e vara iar negru nu e chiar potrivit... Sper ca te-am ajutat, succes happy

| DSoprano a răspuns:

Eu cred ca daca esti complexata ca ai picioarele subtiri ori daca consideri ca sunt prea subtiri, nu lua o rochie scurta, iar negrul micsoreaza optic... Eu as alege ceva mediu sau lung tip sirena, dar depinde si de cum esti proportionata. Alege o rochie de lungime medie pana pe la genunchi sau o palma deasupra, pentru. inaltime, si alta culoare ca sa nu te micsoreze mai mult. thinking zic
Iar pentru ten deschis, alege verde inchis, albastru inchis, mov... sau culori fparte pastelate, si nu nuante tipatoare. Si eu am tenul alb si tot ce e prea tipator (ciclamen, sau alte culori) nu stau foarte bine. Distractie placuta!