| anonim_4396 a întrebat:

De ce acești curieri din clipul de mai jos își permit să arunce așa cu coletele, știind că riscă să deterioreze ceea ce se află în interiorul lor?
Nu le e teamă că vor fi concediați?
Văd că ajung la casele oamenilor și nu sună proprietarii înainte ca să-i anunțe că au sosit, așa cum se procedează în România.
Sunt cei din clip excepții sau așa se întâmplă în SUA?

https://youtu.be/7p497WsUEqA

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Peste tot in lume se procedeaza la fel, nu toti curierii sunt asa plictisiti la locul de munca. Astfel de curieri de cele mai multe ori sunt concediati doar daca si clientii fac plangere. Am experimentat un astfel de incindent pe vremea cand eram in Germania.

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Simplu: nepasare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Excepții.

| Lukasssz a răspuns:

E un jegos

| Werrich a răspuns:

Eu zic sa ne uitam in Romania cum arunca curierii Fan Courier cu coletele clientilor
https://www.ziardecluj.ro/......edificator

| dinaprilie a răspuns:

Fiecare avem parerile si ideile si problemele noastre pe care "le refulam" intr/un fel sau altul..cand iti este foame, logic, mananci, daca ai ce vs cand esti, sa zicem, nervos arunci cu coletele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.

De ce își permit să arunce astfel coletele?

Pentru că probabil li s-a urât de la atâta transportat marfă, și vor să renunțe la job - dar nu știu cum! happy ( nu știu cum să-și depună demisia) ( pun pariu că șeful îi iubește foarte mult și le-ar simți lipsa ))
Știi tu, e faza aia pe care toți visăm s-o facem șefului, după ce, evident, câștigăm la Loterie!)))

Clar sunt excepții!))