| IulianLiviu96 a întrebat:

Am cumparat o tableta de la eMAG, la care ulterior am observat ca are un defect. Am trimis tableta la service-ul lor acum 1 saptamana dar nu am mai primit-o. Posibil ca reparatiile sa dureze mai mult si din aceasta cauza sa nu o fi primit, sau pur si simplu am luat teapa si nu o sa-mi mai trimita tableta? Voua vi s-a mai intamplat sa nu primiti produsele inapoi dupe ce le-ati trimis la service?

4 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Poate sa dureze pana la 15 zile lucratoare (3 saptamani) din momentul intrarii efective in service pana in momentul iesirii efective din service. Dureaza mult pana vin piesele de schimb, de obicei nu au pe stoc. Poti insa da un telefon la service si sa intrebi care este stadiul reparatiei.

| biancarap a răspuns:

De ce nu incerci sa discuti cu ei? Doar ei iti pot raspunde la intrebarea asta, corect...

| CristinaDelia99 a răspuns:

Dureaza depinde cat de defecta era! Sper ca te-am ajutat... Fundita:*?

| DeeaRebela a răspuns:

Eu mi-am trimis calculatorul in Bucuresti la reparat dar dupa o saptamana mi l-au trimis inapoi.