| passenger a întrebat:

Am vrea sa-mi cumpar un fond de ten, care sa aiba o nuanta naturala. Toatele fondurile de ten pe care le-am folosit pana acum arata ca o masca straight face Eu am si tenul deschis si fara defectiuni (cosuri etc.), dar ma dau cu fond pentru ca imi face tenul mai "perfect".
Ce firma imi recomandati?

6 răspunsuri:
| BombonicaXD a răspuns:

Affinitone.Dar daca spui ca nu ai imperfectiuni pe fata nu te da cu foarte mult, si asa nu va mai arata rau sau chiar nu-ti mai da deloc, strica tenul.

| SIsUTuDoR a răspuns:

Farmec

| AndraNicoleta a răspuns:

Eu am un fond de ten de la Kallos. Surprinzator sau nu este foarte bun. Se intinde uniform si nu arata de parca m-as fi dat cu trafaletul. Arata chiar foarte natrual. Daca nu ai imperfectiuni pe fata, nici nu-si va da seama cineva ca esti data cu fond de ten.
Nu stiu sa-ti spun cat costa pentru ca l-am primit cadou, insa merita incercat.
Bafta!

| Irina0027 a răspuns:

Daca nu ai cosuri si alte imperfectiuni fondul de ten in cazul tau nu este necesar :-j. Incearca sa fii naturala.
Poate te ajuta asta : http://www.divahair.ro/......ri_de_ten.

Sper ca ti-am fost de folos! :D

| CrisAvon a răspuns:

Daca zici ca nu ai defectiuni si nu vrei sa se vada ca o masca atunci cel mai bun pentru tine este un fond de ten pudra cu minerale (lasa tenul sa respire, ofera aspect natural tenului). Plus ca nu toate fondurile de ten cu minerale sunt scumpe, cele de la Avon de exemplu sunt mai ieftine decat alte firme mai cunoscute, dar sunt foarte bune. In plus, acum in campania 4 este si la reducere fondul de ten cu minerale, daca vrei sa te uiti putin pe brosura te invit sa intri aici http://infiniteavon.blogspot.com/2012/02/campania-4-2012-avon.html
(la pagina 44 sus este fondul de ten de care vorbesc eu).

| mariamaria22 a răspuns:

Incearca fondul de ten Ingrid