| Kr0ne a întrebat:

Asta e pentru cei care au cumparat vreodata online.. Am facut o comanda ieri(stiind ca firmele de curierat nu lucreaza in weekend) si am fost sunat astazi(sambata) ca va ajunge comanda mea. Eu sunt plecat din tara. si le-am zis ca numai luni pot lua comanda.
El desigur a acceptat. Dar ceea ce sunt eu curios. oare cand am sa-l sun luni o sa mi-l aduca pachetul sa o sa ma trimita pe drumuri pana la ei la sediu? Pot face reclamatie in caz ca nu mi-l aduce?

Răspuns Câştigător
| cookie01 a răspuns:

Nu. Trebuie sa ti-l aduca acasa. Daca nu esti acasa intr-o anumita zi ei sunt obligati sa mai incerce in alta zi. doar daca nu te gasesc mai multe zile atunci va fi dus la sediu apoi returnat. Poti face reclamatie si daca ei nu ti-l livreaza cand si cum trebuie dar nu cred ca va fi cazul.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa revina cu un telefon luni si o sa ti l aduca acasa. nu vad de ce ai face reclamatie, eu zic ca iti face un favor ca revine in alta zi

| gir861 a răspuns:

Depinde de firmă. Am avut și eu astfel de surprize și mi-au adus pachetul acasă. Dar am auzit că au fost și cazuri în care i-au plimbat.