| PuținConteazăNumele a întrebat:

Buna!
daca cumpar un produs de pe EMAG.RO mi-l livreaza ei acasa?
si daca da trebuie sa platesc costuri suplimentare sau doar pretul
produsului?

Răspuns Câştigător
| paulpaul25 a răspuns:

O sa gasesti, atunci cand completezi formularul detalii despre ofertele de livrare. Exista produse la care livrarea este inclusa in pret, practic atunci cand vine courier-ul acasa la tine, tu platesti doar pretul afisat pe site. Dar de asemenea, cele mai multe produse au costuri de transport, stabilite in functie de greutatea si volumul lor. Livrarea se poate face prin intermediul firmelor de courierat sau prin Posta Romana. De obicei firmele de curierat sunt mai sigure si mai rapide, dar serviciul postei romane e mai ieftin. Oricum detaliile le vei gasi atunci cand vrei sa confirmi comanda pentru produsul respectiv. Mult succes!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pretul afisat pe site cand finalizezi comanda este pretul final.

si da ti l livreaza ei acasa

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Livrarea comenzilor :

Produsele comandate se livreaza in toata tara, utilizand modalitatea si termenul de livrare alese de dvs. la efectuarea comenzii.

Produsele se afla in ambalajul original, sigilat, al producatorului si sunt asigurate pe tot parcursul transportului, pana la livrare.

Comenzile cu valoarea totala mai mare de 90 RON (tva inclus) beneficiaza de livrare gratuita.
Pentru comenzile cu valoarea totala mai mica de 90 RON (tva inclus) si care au mod de livrare curier se va aplica un cost de transport in valoare de 11.99 ron (tva inclus).
Nu se aplica costul de transport pentru livrarile din Showroom-uri si punctele de livrare Flanco.
In cazul stornarii comenzilor sau Retur prin Extragarantie, costul de transport nu se storneaza.

eMAG Marketplace

Livrarea produselor achizitionate de la partenerii nostri din eMAG Marketplace se face direct de catre acestia, exclusiv prin curier rapid. Nu se pot face livrari la Showroom-urile eMAG sau la sediul partenerului. Mai multe detalii aici." - SURSA :
http://info.emag.ro/comanda-si-livrarea/20

Toate cele bune.

| PuținConteazăNumele explică (pentru bursuc001):

Mersii!

| bursuc001 a răspuns (pentru PuținConteazăNumele):

Cu plăcere!

O seară frumoasă.

| IoanaSorina a răspuns:

Depinde de omul de la care cumperi. Trebuie sa scrie acolo, oricum el iti vine prin curier! Si dai banii, si iti da un formular sa-l faci >big grin

| lionx a răspuns:

Am cumparat de la eMAG o tableta. A adus-o la adresa pe care am notat-o si in 3 zile am primit-o fara costuri suplimentare!