| anonim_4396 a întrebat:

Emag este o firma serioasa?

Răspuns Câştigător
| Sima_Bogdan_1986 a răspuns:

Buna ziua! Am cumparat de la eMAG (firma care pana ieri o credeam serioasa) o masina de spalat vase Bosh Resigilata.
Am crezut ca fac afacere, deoarece pretul era cu 100 lei mai mic, dar la produsul ambalat original, primeam si o cutie de finish cadou in valoare de 70 lei, deci nu am scutit nimic ca am cumparat un produs resigilat. Oricum nu asta e problema. Problema este ca dupa ce am desfacut ambalajul, am cautat un manual de utilizare in limba romana asa cum era si firesc sa primesc. si cauta si cauta. era in 7-8 limbi, numai in romana NU! Am constatat apoi ca in interiorul masinii era apa, deci masina mai fusese folosita/pusa in functiune. Apoi am observat ca din pachet lipsesc accesorii cum ar fi suporturi pentru pahare si palnie pentru sare. Atunci chiar m-am enervat si am sunat la EMAG. A raspuns o tanti care mi-a spus sa trimit un e-mail catre alt departament... Asta am si facut, le-am explicat situatia detaliata si am asteptat. dupa 3 zile de asteptare in zadar, am mai trimis un e-mail.tot nimic. Am sunat si mi-a zis o domnisoara ca trebuie sa am rabdare pentru ca se fac cercetari. a trecut o saptamana si tot nimic, nici macar un telefon! Am sunat iar, hotarat sa trimit produsul inapoi, dar mi s-a spus ca masinile de spalat vase nu se pot returna... Asta a fost minciuna, pentru ca ulterior am citit certificatul de garantie si am dreptul in 10 zile sa returnez produsul. Intr-un final, am primit un pdf cu manualul de utilizare si raspuns la sesizare.
,, Referitor la sesizarea dumneavoastra dorim sa ne cerem scuze pentru neplacerile create si va informez ca in atasament regasiti manualul de utilizare solicitat. Conform acestuia in functie de model producatorul ofera palnie pentru rezervorul de sare si accesoriile pentru fixarea paharelor.

De asemenea, va informam ca produselor resigilate eMAG ca "pot prezenta mici probleme estetice, cum ar fi urme de atingere sau de utilizare. Datorita faptului ca produsele au fost resigilate din diverse motive, exista posibilitatea ca pachetul sa nu contina toate accesoriile originale, documentatia, cd-uri cu drivere sau parti din ambalajul original. Accesoriile care asigura functionalitatea produsului (ex.: alimentator) sunt prezente intotdeauna."

Si dupa toata aceasta poveste, am constatat ca masina nici macar nu spala bine. Deci sub orice critica.

Asa ca va rog sa va ganditi bine inainte sa faceti o comanda la eMAG!

11 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Da, e una din cele mai mari firme de shoping online. Sunt seriosi, nu am avut probleme cu ei (si am 8 comenzi pana acum). O sa mai iau de la ei.

| KimDinca a răspuns:

Da este.Un prieten de al meu mereu isi cumpara ce are nevoie de pe Emag.

| KiduuTaw a răspuns:

Da. Eu am luat foarte multe lucruri de la ei si sunt de incredere. O poti face linistit. happy Funda?

| WhiteLife a răspuns:

Buna!

Emag este o firma serioasa. Am comandat si eu ceva. Preturile sunt in regula, adica poti gasi si mai ieftin de atat, dar la capitolul seriozitate nici nu se pune problema. Comanda vine rapid, esti contactat telefonic, livrarea se face acasa, iar banii ii dai dupa ce verifici produsul.

O seara senina!

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare! Emag este o firma de incredere si este serioasa

| supermamici a răspuns:

Da, este cea mai serioasa, iar daca comanzi peste 90 de lei transportul este gratuit. Totodata la majoritatea produselor ai drept de retur 30 de zile, iar cand vine vorba de garantie, nu se joaca, in online cand esti cel mai mare ca eMAG nu iti permiti sa te joci cu nevoia clientului: http://bit.ly/emag-transport-gratuit

| Florincrap a răspuns:

Bineinteles.
PSbig grinaca nu vrei sa platesti cu cardul, poti plati cand vine acasa, cu numerar (bancnote si monede).

| AwaZoh98 a răspuns:

Dap!winking

| FaithGaga a răspuns:

Da! Mi-am cumparat mai multe lucuri de la Emag si le-am primit la timp.

| anarawwr a răspuns:

Foarte. Poti sa cumperi cu siguranta de la ei, au produse foarte bune si nu mi s-a intamplat NICIODATA sa imi iau teapa sau ceva de genul, chiar daca am cumparat extrem de multe electronice serioase (telefoane, aparate foto, rame digitale, Playstation etc. )
Cumpara cu placere! happy

| andreeanegrucamy a răspuns:

Da! Este o firma foarte serioasa! Se tine de cuvant!