| UtilityHelper a întrebat:

Buna seara TPU! Luni, 1 mai am dat o comanda la eMAG la ora 11(am selectat sa fie livrata in showroom) pana aici toate bune, am primit sms-ul pentru confirmare si mi s-a spus ca voi primi un sms/mail cand comanda va fi gata si ma pot duce sa o ridic. Data estimativa a sosirii era ziua urmatoare, 2 mai. Nu am primit nici pana astazi, 5 mai, vreun sms sau mail. La ce m-am gandit? sa-i sun. bun, i-am sunat, iar cel care mi-a raspuns a zis ca nu are de unde sa stie cand vine sau de ce intarzie.
Ce imi recomandati sa fac in continuare?

4 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Trebuie sa mai astepti cateva zile pana o sa te sune un sms/mail, dar probabil sunt putini angajati acolo la firma EMAG ca sa va onoreze comanda dvs. si sa va puna in colet!

| UtilityHelper explică (pentru untu):

Totusi, au trecut 4 zile, iar comanda trebuie sa fie gata a doua zi.

| AKARA0 a răspuns:

Păi așa am pățit și eu era 7 mai când când am dat comanda acum suntem pe 11 și tot n-au venit!
Nici un mesaj, nici un mail, nimic, i-am sunat și mi-au spus că vine pe 16 sau 17, ca cică nu mai au produsul in depozit că cică trebuie sa se livreze de la Cluj în București și de la București în Constanța că să-mi vina!
Aștept aproape de o săptămână, dacă nu vine pe 16 sau 17 cum precizează ei, o sa anulez comanda și o sa cumpăr din alta parte.

| Savantul2017 a răspuns:

Nu pot sa cred ca ti-au raspuns asa, nu am avut niciodata probleme cu ei. Mai suna, iti raspund non-stop, poate ai nimerit un tantalau...