| Groza_Laviniu_1996 a întrebat:

Am comandat in urma cu o saptama de pe un site o pereche de tenisi (100 tenisi+19 lei transportul), pana astazi nu am primit nici un semn, nici macar un telefon in legatura cu comanda. Intrebarea mea este daca pot renunta la comanda daca primesc telefon peste 2-3 zile, pe motiv ca a trecut prea mult timp. Vreu sa comand de pe un alt site mai sigur si mai cunoscut de unde sa ii primesc in 2 maxim 3 zile...

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Daca esti inca in termenul de livrare, nu prea ai ce sa faci.
Daca ai platit, atunci iarasi ar trebui sa astepti.
In general suni la aia si le ceri numarul de colet pentru tracking. Daca nu ti-l dau si nu l-au pus inca la posta intrebi ce poti sa faci pentru a renunta la comanda (este posibil sa platesti ceva pentru asta).

| Groza_Laviniu_1996 explică (pentru cristimihailov):

Problema este ca nu mai stiu site-ul de pe care am comandat, nu mai il gasesc...

| Groza_Laviniu_1996 explică (pentru cristimihailov):

In mod normal nu trebuia sa primesc un mail prin care sa fiu instiintat ca au primit comanda mea, din experienta mea de pana acum, de fiecare data am primit un mail de confirmare dupa punerea comenzi pe site. de la ei nu s-a intamplat asa nici in seara puneri comenzii duminica (9 martie) nici in ziua urmatoare...

| cristimihailov a răspuns (pentru Groza_Laviniu_1996):

Daca nu gasesti site-ul, uita-te la extrasul de cont si acolo teoretic vei vedea iesirea (sau blocarea) banilor.

| Groza_Laviniu_1996 explică (pentru cristimihailov):

Plata trebuie sa o fac ramburs...

| cristimihailov a răspuns (pentru Groza_Laviniu_1996):

Daca gasesti site-ul, trimite un email la sectiunea de contacte sau de ceva de genul acesta ca te-ai razgandit si sa nu il mai trimita (asta din politete)

Cand primesti coletul, nu il ridica. Spune-i postasului ca nu il vrei si asta este. Sa ii faca retur.

Ia-ti mai departe produsul pe care ti-l doresti de unde doresti.

6 răspunsuri:
| danutz9100 a răspuns:

Care este site-ul?