| Sapersters a întrebat:

Bună TPU! Am făcut o comandă pe Amazon și a fost expediază, am primit și factură, dar și email de confirmare a expedierii, dar nu am primit număr de urmărire a comenzii. De ce? Va rog, dacă ați comandat pe Amazon și ați trecut prin asta, explicati-mi care este faza, adevărul este că am luat o carte la mana a doua (a costat 4 lire).

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Amazonul nu trimite marfa cu curierul sau prin servicii postale scumpe, ci cu cel mai ieftin serviciu postal, care NU are asemenea numere de urmarire.

| Sapersters explică (pentru Violleta2022):

Nu este prima dată când comand de pe Amazon, iar Amazon mi-a trimis colete și prin FanCourier, DPD, Cargus, UPS.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sapersters):

Doar daca selectezi tu la amazon sa platesti curier vin cu curierul, ca-n rest sunt trimise pachetele cu cel mai ieftin serviciu de transport.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ia legatura cu ei pentru a afla. Posibil sa scrie chiar pe site la termeni si conditii de livrare.

| Fonk a răspuns:

Daca i de pe mana a doua, e normal pana il iau aia.