| IonelaDY a întrebat:

Ştie cineva dacă pot copia sau nişte informaţii de pe un document Word în altul? Dacă ştiţi spuneţi-mi şi mie, vă rog! Am de făcut un proiect la şcoală în Word, dar unele informaţii le am într-un alt document Word de la şcoală, şi mă gândeam că poate există vreun mod în care să pot lua direct informaţiile, să le copii fără a fi nevoită să le transcriu din nou. Dacă ştie cineva să îmi spună şi mie. Dau fundă!

Răspuns Câştigător
| elysi a răspuns:

Selectezi textul de care ai nevoie cu mouseul, apoi apesi click dreapta si alegi copy (sau pur si simplu apesi CTRL si C-in acelasi timp). Dupa asta te duci in documentul unde vrei sa le transferi si apesi click dreapta si paste (sau CTRL si V).

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Copy pe textul de copiat, paste in celalalt document