| Dia95 a întrebat:

vreau sa imi cumpar o pereche de converse all star si am gasit pe okazii.ro converse la un milion, iar eu stiam ca sunt mai scumpi. Credeti ca nu sunt originali si o sa se rupa repede? sau ce parere aveti asa, din experienta? eu nu mi-am mai luat papuci de pe net si nu stiu...multumesc anticipat:*:*

12 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cei originali sunt peste 200 lei.E si o pagina pe facebook care vinde conversi la 100 lei si ei zic ca sunt all star, seamana destul de mult dar se observa daca te uiti mai atent ca sunt fake-uri.
Sa nu ai incredere in okazii, adica sa te uiti doar la vanzatorii care au 100% calificative pozitive.

Răspuns utilizator avertizat
| AndreeeaConstantin a răspuns:

Nu conteaza atat de mult pretul, de-aia exista si se numeste asa si siteul big grin Ia-i de la un vanzator care sa aiba multe calificative pozitive, ca ei sunt de incredere. Am luat si eu la un moment dat niste incaltari de la ei si a fost f ok, nu am avut probleme

| DragosFku a răspuns:

Eu mi-am cumparat cu 80 de lei si arata la fel, de calitate sunt, si plus ca eu mi-am luat acelasi model cu 80 de lei si un prieten cu 400 de lei si lui i s-au rupt intr-o saptamana.

| mateia a răspuns:

Eu cred ca pe okazii, daca esti atent de la cine iti iei lucrul pe care ti-l doresti e chiar mai sigur decat din alte parti. In primul rand trebuie sa te uiti la cate calificative are vanzatorul (aka daca a dat cuiva teapa vreodata!) si sa ii iei cu garantia de livrare: adica daca okazii.ro iti garanteaza tranzactia sau esti in relatie directa doar tu cu vanzatorul.
Daca sunt originali sau nu asta nu iti poate garanta nimeni- eventual pretul, dar nici asta nu este o garantie NICAIERI.

| carmen2011 a răspuns:

Cand cumperi ceva de pe okazii.ro trebuie sa verifici ce calificative are vanzatorul si daca ofera garantie de livrare.
Garantia de livrare iti permite ca timp de 3 zile sa poti returna produsul - daca nu esti multumita - si sa iti primesti toti banii inapoi.

| StefanutzZzZz a răspuns:

Pai nu poti sti sigur si in plus nu cred ca pe Okazii sunt lucruri atat de bune, parerea mea.Am cumparat de cateva ori de acolo si nu sunt lucruri de calitate.Si in plus la un milion nu cred ca sunt chiar firmawinking. Depinde de cine ii vinde. Sper ca te-am ajutat big grin. Funda?big grin

| AndreeeaConstantin a răspuns (pentru StefanutzZzZz):

Depinde de la cine cumperi. Asa cum am zis mai jos, eu am cumparat de acolo si tot timpul am fost multumita. Chiar de curand mi-am luat niste chestii pentru mare si sunt foarte in regulawinking

| carmen2011 a răspuns (pentru StefanutzZzZz):

Depinde de tine ce produse alegi. okazii, ro nu-si vinde propriile produse, doar mijloceste vanzarea, deci nu poti generaliza spunand ca nu au lucruri de calitate.
cand vrei sa cumperi, pe langa cele amintite mai sus, mai tb sa verifici un lucru: pretul real al produsului. daca diferenta intre cele 2 preturi este prea mare, ceva este in neregula. de ex, daca vrei sa cumperi un tv care costa 2500 lei in magazin, iar pe okazii il gasesti cu 500, e clar ca are o problema. happy

| irina2011 a răspuns:

Daca esti din Bucuresti ai si varianta ridicarii coletului de la punctul de livrare. asta iti permite sa vezi pe loc produsul, respectiv daca descrierea de pe site corespunde cu realitatea.
toate produsele ridicate de la punctul de livrare au garantie de livrare si automat toate beneficiile acesteia.