| Elsa679996 a întrebat:

Bună ziua, știe cineva cat mai durează până ajunge coletul la mine de la dhl când scrie export parcel center?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

DHL este curier international express, care ajunge in 2 -3 zile.

| vatadezahar24 a răspuns:

Bună! O să încerc să îți explic.

Parcel înseamnă pachet/colet
Parcel Center Origin este centrul din care pleacă pachetul
Parcel Export Center este centrul unde va ajunge pachetul

De exemplu, tu iti comanzi din Germania o rochie, ea pleacă de la vânzător spre Parcel Center Origin DHL din zona lui, după este procesat și trimis spre România la Export Parcel Center DHL cel mai apropiat din zona ta, dupa aceea vine cu masina la adresa scrisa pe comanda

Ar trebui sa îți ajungă in aproximativ o săptămână, cel puțin așa mi-a ajuns mie.

| Elsa679996 explică (pentru vatadezahar24):

Coletul vine din Germania, credeam ca înseamnă ca a pornit spre România?

| vatadezahar24 a răspuns (pentru Elsa679996):

Coletul este deja în România la cel mai apropiat sediu parcel center DHL, ar trebui să ajungă în curând!