| bibubibucilescutascescu a întrebat:

Care se pricepe la aparate foto compacte? Care marca dintre Fujifilm, Sony, Nikon, Canon, Olympus sau altele este mai buna? Aparatul sa coste sub 400 de lei si ar fi de preferat sa aiba rezolutia de 14 megapixeli.:)multumesc anticipat. Funda:)http://www.altex.ro/catalog/index.jsp?catalogId=0&catego ryId=1207 uitati-va si aici.

9 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Dintre aparatele acelea eu aş alege fie un Canon a3000 sau a3100r, fie Panasonic DMC-F3EP-K. Sunt două aparate decente. Ambele au stabilizator de imagine şi baterie încorporată.
Dacă îţi iei un alt tip de aparat cu baterii AA, vei ajunge să dai destul de mulţi bani pe baterii şi poate să te ţină şi destul de puţin. De asta eu una m-aş orienta spre un aparat cu baterie internă.
Am impresia că aparatul respectiv de la Canon e mai scump pentru că plăteşti firma. Din punct de vedere al caracteristicilor e mai performant cel de la Panasonic. Cel de la Panasonic are şi un card de 2 gb inclus în pachet.
Eu zic să alegi fie panasonicul respectiv ( http://www.altex.ro/catalog/index.jsp?categoryId=1207&itemId=28699 ) fie unul dintre cele două Canon. Dar mai bine mergi în magazin, vezi cum arată, cere să te lase să faci o poză cu el să vezi cum iese şi vezi care îţi place mai mult.

| adriangabor92 a răspuns:

Camera foto digitala FUJI AX250, 14 Mp, 5x, 2. 7 inch, negru

| Ofiintă a răspuns:

Eu am aparat foto Fujifilm 3, 4 milioane 12 megapixeli

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici: http://www.originals.ro/adidasi-haine-accesorii-ads.php?cid=31652 Cele mai tari brand-uri: Nike, Adidas, Puma, Reebok, Ecko Unlimited, Ecko Red, G-Unit, Zoo York, DC Shoes, Adio, Osiris (adidasi, haine, accesorii 100% originale ) si nu numai in cel mai tare magazin online din Romania cu cele mai mici preturi. Livrare in toata Romania! Comanzi acum, maine ai produsele ! Produsele se pot returna fara nici un motiv ! Nu ai cum sa ramai nemultumit !

| dublud a răspuns:

NIKON!
NIKON e cea mai buna in punctul art si landscape si portrete photography etc.
Matusa prietenei mele e fotograf si stiu pentru ca eu mi.am vandut o bratara de aur si mi.am luat un Nikon l110 si e super super ooke.

| dublud a răspuns:

@adriangabor92
Aparatul ala de abia focalizeaza!
Are pr mea si e varza so apucat de plans dupa ce lo cumparat ca era rau

| Florry19 a răspuns:

Cea mai bună marcă este fără îndoială "Nikon".

| Florry19 a răspuns:

@kittyalexandra Ai auzit de acumulatori? (baterii reîncărcabile? )

| bibubibucilescutascescu explică:

Eu ziceam ca Sony e cea mai buna marca.In fine nu e musai 14 mpixeli... pot fi si doar 12.Ma intereseaza sa iasa poza destul de clara. Mie imi place sa fac multe poze.Am un Nokia 6124 classic si am facut peste 1000 de poze cu el.