| anonim_4396 a întrebat:

Ce cadou sa-i iau verisorului meu de 2 ani? Pentru Craciun, ma refer...

16 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

O saniuta.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pai avand in vedere ca are 2 anisori cumpara-i o masinuta sau orice alt ceva care sa faca parte din categoria jucariilor.big grinhappymULT sUCCES!

| RamonaMn a răspuns:

Si ce daca...Lumea vrea sa'si faca provizii pe reduceri big grin.

| poliana a răspuns:

Parerea mea este ca unui copil ai plac jucariile de aceea trebuie sa-i cumperi o jucarie care sa-i placa si totodata sa si poata invata ceva sa fie si practic si folositor si util si ieftin(cat se poate ca doar suntem in criza ) si cum s-a mai spus doar vor fi reduceri pana atunci. succes la cumparaturi ...sunt sigura ca o sa gasesti ceva pe placul lui

| dede559 a răspuns:

Tzau eu cred ca ar trebui sa ii iei o jucarie......niste hainutze si niste dulciuri el cred ca o sa fie foarte fericithappysper ca am fost de foloshappy

mariana
| mariana a răspuns:

In primul rand trebuie sa-i cumperi o jucarie specifica pentru aceasta varsta mica, pentru a nu fi in pericol sa inghita anumite componente mici ale jucariei respective. In al doilea rand, fiind baitel, poti sa-i cumperi o masinuta viu colorata, cu care ar putea sa se joace mult timp, pentru ca, mai ales la baieti, acest tip de jucarie prinde foarte bine. Aceasta masinuta poti s-o pui intr-un ciorap de "Mos Craciun", care se gaseste de cumparat in timpul ce precede Craciunul, in care ii vei putea pune bomboane de pom, ciocolata si eventual fructe (citrice, banane).
Pana la Craciun verisorul tau mai creste si poti sa-i cumperi si o carte de colorat sau o carte de povesti, cu multe imagini si desigur creioane colorate, ori carioca.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim a răspuns:

Noi nici nu am trecut bine de sarbatoarea pastelui, si tu te gandesti deja la craciun?big grin

| Wtf9000 a răspuns:

Ceva de imbracat. De Craciun o sa fie destul de frig. happy

| Zoombe3 a răspuns:

Cauti la raionul de jucari, obiecte pe care sa scrie ca jucaria este recomandata copiilor de 2 ani. In magazine am vazut foarte multe destinate celor de peste 3 ani, dar poti incerca la farmaciile mai moderne, sunt foarte multe jucari pentru bebe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bine gandit, asteapta pana la reducerile de vara, il vei gasi mai ieftin si eviti si aglomeratia. o bicicleta cu 3 roti, o carte de colorat sau cu povesti, masinute, un pullover, puzzle...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca bine spune emilmanta dar si zazu spune bine, sau nu?! o bicicleta cu 3 roti rolling on the floor rolling on the floor asa e, intotdeauna gasesti articole ieftine pentru. anotimpul opus, am nepotei si le plac jucariile cu luminite si melodi cu rotite ca le place sa fuga dupa ele oricum e balamuc ma ia cu kpul de zgomot si tipete, nepotu-miu era nebun de fericire cand ia luat mama o tricicleta cu muzica si luminite, nu se mai da jos dupa ea laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asculta la mine iai o jucarie de plus asa no sa poata inghiti componentele acestuia si este si distractiv pentru cei mici

| Princessee a răspuns:

Mai e o groaza pana la Craciun...

| eu_4161 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii cumperi un Mos Craciun mare de ciocolata... o punga deboboane (de pus in brad) si cel mai probabil cel mai frumos cadou:sa te joci cu el.

| cisse a răspuns:

Un bax de scutece...big grin