| ralluca15lp a întrebat:

Ce cadou sa ii iau celei mai bune prietene? in afara de ursuleti big grin

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! In primul rand, gandeste-te ce lucruri ii plac prietenei tale, ce isi doreste de mai mult timp si nu a apucat inca sa-si cumpere, ce varsta are etc. Am sa-ti fac insa niste sugestii generale: o rochie, o bluza sau un pulover in culoarea preferata, o esarfa frumoasa din matase cu un imprimeu dragut, o poseta eleganta din piele, o bijuterie din argint sau o iconita din argint cu Maica Domnului sau cu sfantul ei protector, daca are nume de sfant, un ceas de mana mai deosebit, parfumul ei preferat, o trusa completa de machiaj sau de manichiura, vouchere la salonul ei preferat de coafura/cosmetica/manichiura-pedichiura, o carte buna, din genul pe care le citeste ea, un CD cu muzica preferata, al unui cantaret sau al unei trupe care ea il/o asculta etc. Pe langa unul din aceste cadouri, adauga o floare(daca e aniversarea sau onomastica ei), o cutie de bomboane de ciocolaat fine, eventual preferatele ei si o poza cu voi doua in ramja sau un album cu poze cu voi doua de la inceputul prieteniei voastre si pana in prezent, de la diferite ocazii speciale, gen aniversarile voastre, petreceri, excursii etc. bafta in alegerea celui mai potrivit cadoun pentru prietena ta!

4 răspunsuri:
| qwerty101010 a răspuns:

Pau poti sa ii iei o bluza, accesorii, o geanta..sau ce ii mai place ei. Du-te cu ea in oras intrati prin magazine si ce zice ca ii place te duci a2a zi si cumperi..Eu una asa fac cu prietenele mele. Sper ca te-am ajutat. Bafta!
Fundita? :*