| pysysexyshyrea a întrebat:

Ce culorii se poarta in aceasta iarna? ma refer la haine! plssssss astept rasp mersi mult!

7 răspunsuri:
| zerozero a răspuns:

Daca mergi la vanatoare se poarta alb.

| daniDeeDee a răspuns:

Iarna este cel mai frumos anotimp, mai ales daca ne gandim la toate sarbatorile din aceasta perioada. Insa, un lucru mi-a displacut intotdeauna la acest sezon, si anume lipsa culorilor. Omatul de un alb imaculat devine plictisitor. Se pare ca designerii ne pun la dispozitie doua optiuni: pe de o parte tonurile in concordanta cu anotimpul (negru, alb, gri) sau accente de culoare care sa contrasteze cu monotonia iernii. Iata cele 10 culori indispensabile garderobei tale pentru iarna 2008-2009.

Se poarta negru
Confortabil, nobil, practic, negrul este singura culoare care nu se demodeaza. In acest sezon, fata de alti ani, avem si ceva nou - tinutele all black. Totul trebuie sa fie negru, de la esarfa, la pantofi si manusi.

Se poarta alb
Ca si in cazul negrului, albul trebuie sa fie predominant intr-o tinuta, insa se poate asorta cu nuante de negru sau gri. Nuantele de crem, nude, bej nu se admit. Albul trebuie sa fie imaculat si sa atraga privirile. Se poarta mai ales in cazul jachetelor, paltoanelor si a puloverelor, care trebuie sa fie cat mai pufoase, o imitatie a zapezii proaspat cazute.

Se poarta combinatia alb-negru
Combinatiile de alb cu negru sunt un must-have al iernii, mai ales in tinutele business. Ofera un look elegant, rafinat si sunt foarte practice, deoarece accesoriile achizitionate pentru acest mix de culori pot fi folosite si la alte tinute.

Se poarta nuantele de gri
Nemuritorul gri isi pastreaza pozitia fruntasa in preferintele designerilor. La fel de practic si de elegant ca si negrul, griul ofera o diversitate mai vasta in stiluri. Griul acestui sezon este cald, dar este recomandat sa folosim mai multe nuante de intr-o tinuta.

Se poarta nuantele de maron
Un foarte bun inlocuitor al negrului, maronul este mai putin formal dar adauga o nota de lux tinutelor. Poate fi asortat cu accesorii de nuante diferite, dar care sa fie inrudite cu nuanta predominanta.

Se poarta azuriul si albastrul electric
Curajul acestei culori inspira numerosi designeri. Poti alege nuante de albastru electric, care sigur te vor scoate din anonimat. Bineinteles, ca exista si optiuni mai cuminti, prin combinarea albastrului cu alte culori, precum negru, alb sau gri.

Se poarta nuantele de lila, violet si indigo
Gama de culori a acestei familii variaza de la roz aprins la nuante parfumate de violet. Fiind destul de agresive, aceste culori este bine sa le purtam numai pe maxim doua piese vestimentare: haina si manusi, rochie si pantofi, ciorapi si fular, etc.

Se poarta rosul aprins
Iata o alta culoare nemuritoare si foarte populara ce defineste dintotdeauna feminitatea. Desi multe femei se feresc de aceasta culoare, afirmand ca este prea agresiva. De aceea, designerii combina rosul cu negru si gri, si se concentreaza pe "inrosirea" unei singure piese vestimentare.

Se poarta portocaliul
Iata cea mai pozitiva si cea mai calda culoare a sezonului, cea care reprezinta si o noutate pentru un sezon de iarna. Cu o calitate exceptionala de a inveseli, aceasta culoare nu necesita alte accesorii sau ornamente. Portocaliul se asorteaza perfect cu negru sau cu nuante de bej, crem sau alb.

Se poarta galbenul si beige-ul
Culoare soarelui si a caldurii nu trebuie sa lipseasca din garderoba nici pe timpul iernii. Bineinteles ca nu se folosesc acelasi nuante stridente ale verii, ci, mai degraba, nuante de mustar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maro gri negru, mult mult gri combinatii de maro cu gri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut multi colanti mov, imi plac, mi-am cumparat si eu, cu o jacheta gri sau neagra, super.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Negru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culorile din aceasta iarna sunt negrul albul griul si albastrul(toate nuantele)sh it explic imediat de ce:din moment ce iarna este un anotimp rece...nu ne puten inbraca cu galbel sau rosu...merg de obicei culorile reci...sh ascultati-ma...mama e designer vestimentar...si ea imi face hainele...sau de obicei le cumpr din mall...deci...pe langa cele enumerate mai sus...se mai poarta violetul(movul)care este de altfel sh culoarea mea preferata...si turcoaz(rozul avcela spre lila)foarte aprins...sh de obicei se poarta la manu stiui...caciuli...veste...fulare etc...acuma...chiar daca ai aceste piese in garderoba tah...si nu stii sa le asortezi sh sa le combini...degeaba le mai ai...deci merge sa ai o tinuta totala din aceeashi culoare... dar nu oricare culoare...decat alb si negru...este frumos sh da bine la oki o astfel d tzinuta...ALL BLACK sh ALL WHITE... sper sa ascultzi sfatul meu...si daca ai sub 13 ani... evita paltoanele, gegile lungi sh hainele d blana...nu da bine decat d la 13 ani in sus...cand ai peste 1 metru 55cm...asculta-ma pe mine...si o sa fi cea mai cool si la moda... t pooop dolche...

| LiLlYAnNe a răspuns:

Mai mult negru si gri.