| Sara2 a întrebat:

Ce parere aveti despre magazinele de vise? de ce sunt legalizate?

6 răspunsuri:
| Sara2 explică:

Drogherie se vand droguri

| unbaiat a răspuns:

Am unul chiar la scara mea laughing Pai e destul de simplu:sa faca si statul un ban.Nu vezi ca si cazinouri avem mai multe ca in Las Vegas? 1-sunt constienti ca oricum se consuma substituienti(vezi cazul salviei=marijuana)2-politia are grija sa-i ocheasca pe consumatorii legali dar cu posibilitati de a o lua pe aratura-deci control, 3-bani in plus din taxe si impozite.

| conflict a răspuns:

Draga monnyk! Nu stiu ce varsta ai ca sa pot parcurge un raspuns pentru a-l intelege, dar, ca la oricare din raspunsurile mele, am sa-mi spun propriul punct de vedere.
In magazinele de "vise" poti gasi asa zisele produse halucinogene, care "cica" au reglate cantitatile in asa fel incat sa nu existe nici un pericol. Faptul ca sunt legale este un lucru bun (mai ales ca se spune ca traim in democratie, care in Romania este doar un haos controlat), dar produsele din aceste magazine lasa de dorit. Eu cred ca in spatele acestor magazine exista o MARE spalare de bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce vand? vise? cine cumpara ca eu am gratis asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se vor inchide in 2 luni

| tukhey23 a răspuns:

Poi. o parere buna
happy