| anonim_4396 a întrebat:

Cine a mai comandat de pe AliExpress? se percepe taxa vamala si/sau alte tipuri de taxe pentru produsele marcate cu FREE SHIPPING? precizez ca fac comenzi multiple ( peste 5 ) de la vanzatori diferiti.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Alte tipuri de taxe doar daca ai firma. Persoanele fizice doar TVA daca valoarea depaseste 10 sau 20 de EUR.

| IrinaIghi a răspuns:

Se percep si taxe vamale si tva 24% taxele vamale sunt 2% daca valoarea este sub 150$. Daca depaseste este de 12%

| amyadam a răspuns:

FREE SHOPPING inseamna ca ai transportul gratuit :D Taxe platesti in functie de ce comanzi, mai multe informatii gasesti aici: http://discutam.com/......mic-forum/