| 10011993 a întrebat:

Cu ce as putea asorta niste cizme in genul acestora, doar ca sub genunchi? funda:D

http://www.fashionup.ro/cizme-inalte-cu-talpa-ortopedica -otter.html

Răspuns Câştigător
| AndrogynBeauty a răspuns:

Wow! Îmi plac mult cizmele astea, iar talpa wedges se poartă de la an la an mai mult. Sunt o nebunie de cizme! Din piele întoarsă, sau suede - asta poate fi o problemă iarna - şi atât de confortabile...eu le-aş purta cu dresuri negre cam 40-80 den, cu sau fără model, pantaloni scurţi din ţesătură sau denim, cu un pulovăr lung tricotat (bej, gri, verde închis, albastru, kaki), cu un fular/eşarfă colorat/ă şi cu multe brăţări metalice la mână. Eventual o curea în talie sau dacă nu, o broşă în piept. Arată foarte frumos şi le poţi asorta în foarte multe feluri, eu ţi-am dat doar un exemplu, asta nu înseamnă că nu merg şi cu blugi skinny şi o geacă scurtă (dar nu din piele) şi o căciuliţă albă simpatică, mulţi ciucuri, dungi etc. Ai de unde alege! Oricum, cizmele sunt superbe!

4 răspunsuri:
| AndrogynBeauty a răspuns:

Andra, eu sunt fashion adviser în Spania şi îţi spun sincer, nu ştiu ce naibă vă învaţă pe voi la cursurile alea... poate cum să arăţi mai piţipoancă. Îmi pare rău să-ţi spun, dar dai banii de pomană pe cursuri dacă tu îi recomanzi, la cizme negre, înalte, pantaloni deschişi la culoare. Galben şi roz în iarna 2010-2011? Unde ai văzut tu aşa ceva? Sclipici roz pe buze? Tu ai idee, în mare măcar, de ceea ce se poartă iarna asta ca make-up? Scuză-mă că te-am luat aşa, dar nu eşti tu de vină, ci cei care-ţi sunt profesori la cursurile alea. Aşa se ajunge de româncele (majoritatea) se îmbracă atât de prost.

| AnemonaP a răspuns:

In jos am putea incerca niste blugi deschisi la culoare(de prefelabil mulati), in sus un plover sau o bluza mai lunga sau daca ai un plover gen rochita(de preferabil larguta) culoarea poate sa fie de la galben la roz.Culori cat mai calde. Daca cizmele sunt mulate pe tine cream de la mulat la largut. Dacadoresti o fusta poti incerca una (de preferabil galbena, portocalie ...etc) in sus o bluza sau plover cat mai inchis la culoare.Si daca doresti niste cercei mari (nu mici) daca nu vrei nici mari nici mici nu mai purta cercei si (de preferabil o coada la spate ca sa-ti scoata in evidenta conturul fetei). Machiajul va fi mai sters pe pleoape (orice culoare de machiaj) si buzele mai stralucitoare ai putea incerca un sclipici roz daca ai.Sau la par ai mai putea daca ai aparat de ondulat parul sa ti-l ondulezi, iar daca ai placa de intins parul ar merge desfacut si cu o suvita viu colorata.
Crede-ma sunt la design vestimentar, cu astea s-ar asorta.

| PufuleţiCuCaramel a răspuns:

Pai.
cu un dres negru si un pulover mai lung maroniu si o curea elastica neagra. eventual si o geanta maro gen:http://www.google.ro/......tp?/imgres r:2, s:63&tx=49&ty=78&biw=1024&bih=524
sper ca te-am ajutat:*

| hasadia a răspuns:

Lol.
cel / cea de mai sus
de cand cizmele trebuie sa se potriveasca, cu fata?
laughing pfff deci fac pe mine de ras
serios acum mai bine taceti naibii din gura decat sa spuneti numai rahaturi, pfai rolling on the floor na,., ca am auzit -o si pe asta

eu cred ca ar merge pe o fusta mai scurta
ceva mai colorat big grin eu as purta cizmele alea cu o fusta de culoarea albastru electric si un top stramt
le poti lua si pe blugi, cred ca ar arata bine,

P. s, da i te rog funda lui emine
rolling on the floor) e la vanatoare de funde, cat mai multe sa aiba, Doamne ajuta
asta ca si cadou de sarbatori rolling on the floor