| anonim_4396 a întrebat:

Daca am 1.74 inaltime, si vreau sa cumpar un tricou, mi-ar veni marimea "170-175" sau marimea "164"? Pe tricourile mele marimea e in litere, gen L, M etc, si nu imi pot da seama

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca un M. Depinde si de cat esti de plinut.

| ZokoZEW a răspuns (pentru darrio2007):

La înălțimea pe care o are, îi vine un M. Daca este slăbuț o să îi fie puțin cam oversize, dar așa se poartă, e la modă. : ))

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru Zalenko):

Pe unele etichete sunt scrise si masurile corespunzatoare literei respective. Poti merge la magazin si intreba vanzatoarea daca ai nelamuriri.

| sammie a răspuns:

Mai bine te duci in magazin si le probezi. Iti poate veni mai bine cu doua marimi mai mari sau mai mici. Nimeni nu iti poate spune, trebuie sa stii ce marime ai, nu noi.

Răspuns utilizator avertizat
| DonMoldo a răspuns:

Depinde cum esti gras, slab.

| Celula44 a răspuns:

Nu vrei sa te duci într-un magazin sa probezi?

| Stuke a răspuns:

Esti prost

| Stuke a răspuns:

?*