| onuticuta200312 a întrebat:

Daca vreau sa vand ceva pe OLX, de exemplu o carte de 15 lei, si transportul este 10 lei, pot scrie la pretul cartii 25 lei si la transport sa fie transport gratuit? Daca vand ceva si vreau sa platesc eu transportul il platesc cand vine sa-mi ia coletul de acasa sau cand imi aduce banii?

Răspuns Câştigător
| razvan131997 a răspuns:

Pui pretul cartii pe OLX de 15 lei. In momentul cand te duci sa trimiti cartea si anticipezi ca pretul transportului e 10 lei, pui pe acea fisa de la posta 25 lei, iar cumparatorul iti va plati tie 25 lei. Tu iei 15 lei, iar 10 lei raman pentru transport. Sper ca te-am ajutat. Funda?

2 răspunsuri:
| RoyDupuis a răspuns:

Da, poti scrie orice pret doresti, doar sa mentionezi daca produsul are sau nu are transportul inclus.
Banuiesc ca te referi la Curier, in cazul asta, platesti transporul atunci cand depui (trimiti) coletul.

| BogdanDediu a răspuns:

Poti scrie orice pret doresti!