| Cyprybest a întrebat:

De Black Friday am comandat de pe IUNI.ro o camera video cu o reducere de 60%. La doua zile m-au sunat sa-mi spuna ca a fost o greseala pe site-ul lor si ca reducerea este de 60 ron si nu de 60 % si ca legea nu le permite sa vanda sub pretul de achizitie. Ce sa fac? Cui sa ma adresez?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Solicita-le sa-ti trimita produsul, nu exista nici o lege care sa le interzica vanzarea sub pretul de productie. Daca nu ti-l trimit te poti adresa protectiei consumatorului.
Si alte firme au patit-o cu aceasta ocazie, de ex. eMAG si mai rau, din greseala au redus produse de mii de lei la 1-8 lei si au comunicat ca vor onora comenzile, poti citi aici:
http://adevarul.ro/......index.html

2 răspunsuri:
| Brotacelul a răspuns:

Ei sunt obligati sa-ti ofere produsul la pretul comandat. E doar o metoda de a te convinge sa renunti la el, cu siguranta.

| coolboy22 a răspuns:

Nu ai ce face, anulezi comanda si pa + reclama negativa.