| bogdyZ a întrebat:

De ce e asa mic pretul? Ele normal sunt 160 170 lei
https://altex.ro/......5205WOLVE/

Am vazut ca sunt folosite dar si chiar asa de ce sunt asa ieftine

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai vazut acolo in dreapta ca scrie >>stoc epuizat, da? deci nu avem inca un pret de referinta pentru un produs nou sigilat pe platforma lor!

2. la mana eu cand vad un anumit produs ca se regaseste in cantitate mare ca si resigilat, prima intrebare pe care mi-o pun este daca este un produs de calitate si fiabil?!

pentru ca produsele de calitate nu sunt returnate in cantitate mare!

ai punctat bine referitor la pret, daca vrei consulta acest istoric referitor la variatia pretului acestui produs in timp : https://www.istoric-preturi.info/......orma-negru

| bogdyZ explică (pentru Simpatic):

Pai e stoc epuizat pentru alea noi de cele resigilate nu zice nimic

| Simpatic a răspuns (pentru bogdyZ):

Asa este, nu de asta am zis de stoc indisponibil
ci faptul ca ei jongleaza cu preturile cum doresc, asta fac de obicei retailerii

asta este motivul pentru care de exemplu la un laptop l-am vazut la pretul de 8700 de lei, dupa aceea la 8200 de lei, dupa aceea stoc epuizat, dupa o scurta perioada revine in stoc cu pretul de 8500 de lei

este o variatie a pretului pe care ei o aplica, pun un pret mare din care scad, dupa ce au scazut si crezi ca vai ce reducere au facut, esti tentat sa cumperi, cand cumperi de fapt cumperi oricum la un pret mult mai mare decat ar face in mod normal acel produs, cu alte cuvinte il cumperi la un ados mare adaugat de vanzator!

cat despre aceste casti daca crezi ca pretul este bun, de ce nu-ti cumperi o pereche, chiar de sunt resigilate ai garatie la ele ca si la cele noi sigilate, deci?!

| KovacsB a răspuns:

Https://mediagalaxy.ro/......5205WOLVE/

sunt pocnitori chinezesti.
Mi se pare mult chiar si 30 de lei.
Mai bine cumperi asa ceva de la Myria

https://altex.ro/......TIGMY4409/