| adrian2906 a întrebat:

Dupa ce am plasat si platit o comanda online si mi-a aprobat-o cu ridicare personala, in easybox trebuie doar sa o ridic?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, plata cu cardul. Numai dupa ce primest mesaj de la Sameday ca a ajuns coletul.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi sa ridici pachetul de la easybox numai DUPA ce ai primit mesaj pe telefon, sau pe email ca este pachetul a ajuns acolo.

Poate dura 1-2 zile, fiindca ia timp sa intre bani in cont, sa pregateasca pachetul din depozit si apoi sa-l trimita la easybox. Din pacate aceste lucuri nu se intampla instantaneu!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce mai vrei să faci în plus? Să o ridici.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, bagi codul pe care il vei primi prin sms, se deschide o usita si iti iei coletul.

| SuperCoolDude a răspuns:

E misto easybox, iti explic.

Comanzi si ajunge la easybox.
Primesti sms cand ajunge.

Im ziua cand ajunge, trebuie sa te duci la easyboxul ales. Sa nu depasesti 1-2 zile, ca s-ar putea sa il ia inapoi (am patit).

Ideea la easybox e ca platesti NEAPARAT CU CARDUL (EXCLUSIV), deci sa ai cardul la tine si, evident, bani pe card.

Odata ajuns la easybox, va trebui sa folosesti ecranul touchscreen. Nu e mare branza.

Prima data, te pune sa pui un cod. Codul ala este primit in sms-ul acela de ajungere.
Mai ai si varianta cu codul QR de pe mail, dar sincer e mai usor cu ala de pe telefon.

Tastezi pe ecranul touchscreen codul de pe telefon si apoi se deschide un dulap. Sa fii atent la zgomot, ca sa stii unde.
Iti scrie si pe ecran, dar e bine sa te prinzi dupa sunet.

Dar inainte de a putea ridica coletul si a pune codul, mai intervine si plata.
Te pune sa achiti cu catdul (ori contactless ori il pui tu si tastezi pinul).

Cam aia este. Pui codul, faci plata, se deschide dulapul, folosesti touchscreenul si dai finalizare la sfarsit.

Mai ai si varianta de retur, care e la fel de simpla (doar urmaresti cerintele de pe ecran).
Easybox e marfă!
Baftăwinking

| danela1234 a răspuns:

Cand comanda ta ajunge in locker, vei primi de la Sameday un e-mail cu un cod QR si un SMS cu codul PIN. Ai 36 de ore sa ridici produsele, cu exceptia comenzilor livrate vineri (72 ore ) si sambata (48 ore). Scanarea codului QR sau introducerea codul PIN la punctul de ridicare va duce la deblocarea compartimentul in care se afla coletul.