| anonim_4396 a întrebat:

Hei,TPU! Am dat o comanda de pe H&M, ieri, 15 august 2020. Tinând cont ca ieri si azi,fiind duminica, firma de curierat nu lucreaza, cam cand ar ajunge comanda si cand voi primi email-ul de confirmare al comenzii?
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In 3 zile lucratoare vine de fel

| laSoledad a răspuns:

Avand in vedere ca ieri si azi a fost weekend combinat cu sarbatoare, logic e ca maine, luni, sa ti se proceseze comanda. Curierul ar putea ajunge marti, miercuri sau joi, in functie de zona unde locuiesti tu.

| mustafateke7 a răspuns:

Bună! H&M expediază comanda în câteva zile lucrătoare, iar expedierea durează 2-5 zile lucrătoare (vine și sâmbăta cu FAN Courier). Este posibil să îți ajungă până la sfârșitul săptămânii, vineri sau sâmbătă, sau lunea următoare, depinde foarte mult și zona în care te afli.
E-mailul de confirmare se trimite automat după plasarea comenzi.