| YouAreWhatYouRead a întrebat:

Heii, TPU! Vine Crăciunul și vreau să îi iau cât mai din timp fratelui meu un cadou, dar habar n-am ce sa îi cumpăr. Are 21 de ani, ascultă reggae, îi place să citească. Nu vreau răspunsuri de genul ăsta: cumpără-i un parfum, o eșarfă etc. Vreau să fie ceva mai original. Știu că o să ziceți "cumpără-i o carte, dacă tot îi place să citească", dar vreau să fie ceva mai special, fiindcă i-am tot luat cărți. Dau fundă celui care răspunde cel mai creativ!

16 răspunsuri:
| Yugeen a răspuns:

E un gest frumos din partea ta. happy
Mie cred că mi-ar surâde o pereche de căşti (cu MP3/MP4 player) la care să ascult muzica favorită (şi pe care, dacă vrei tu, îi poţi pune diverse înregistrări sau alte lucruri care crezi că l-ar interesa - cum ar fi audio book-urile).
Pe de altă parte poate ar fi frumos să-i scrii şi o scurtă scrisoare în care să-i aminteşti toate lucrurile frumoase prin care aţi trecut împreună. Cred că se va bucura... happy

| YouAreWhatYouRead explică (pentru Yugeen):

I-am luat anul trecut niște căști rasta. Ideea cu scrisoarea îmi surâde. big grin Mersi.

| Filip23 a răspuns:

Daca juca handbal, puteai sa ii iei o aparatoare.
Ce creativ vrei, doar n-ai sa-i faci un ornament de brad? Daca sunteti frati stii ce ii place, ce si-ar dori.

| YouAreWhatYouRead explică (pentru Filip23):

Normal că n-am de gând să îi fac un ornament de brad sau ceva de genul ăsta. Și da, știu ce îi place, însă, când să iau cadoul, nu e chiar așa de ușor.winking

| kteichd a răspuns:

Http://www.okazii.ro/......a163246220

fara suparare eu cadouri din astea fac verilor si fratilor, surorilor

| YouAreWhatYouRead explică (pentru kteichd):

Având în vedere că eu am 14 ani, nu am de gând să îi iau un astfel de cadou.winking

| kteichd a răspuns (pentru YouAreWhatYouRead):

Aa ok atunci happy

| MirelutaAlbinuta a răspuns:

Cumparai the hobbit daca ii place sa citeasca http://bit.ly/1y0nt1N e la reducere de 50% si transportul este gratis

| YouAreWhatYouRead explică (pentru MirelutaAlbinuta):

Mersi, nu știam că e transportul gratuit, o să caut pe aici mai multe cărți.

| MirelutaAlbinuta a răspuns (pentru YouAreWhatYouRead):

Ar fi frumos sa ii iei toata colectia daca ii place seria. Adica The lord of the rings care e si ea la reducere de 50-60% dar totusi ajunge la o suma de 80-90lei toate big grin

| GottaBeYou a răspuns:

Ii poti lua un album photo plin cu poze cu voi... din copilarie... prezent. momente frumoase ale vietii voastre impreuna, asta ar aprecia oricine indiferent de varsta.

| YouAreWhatYouRead explică (pentru GottaBeYou):

Da, și eu m-am gândit la asta, și cred că ar fi un cadou drăguț. Mersi. big grin

| iorgalorena a răspuns:

Poti sa ii scrii chiar tu o carte mai scurta

| YouAreWhatYouRead explică (pentru iorgalorena):

Da, ar fi drăguț. O să mă gândesc la asta. Mersi.

| maaadyyy a răspuns:

Ai putea sa-i faci o carticica cu intamplari din viata lui puse pe versurile melodiei preferate(daca nu e una trista) sau chiar sa ii faci o carticica cu caricaturi si amintiri cu voi doi happy cred ca s-ar bucura mult de o amintire de la tine daca zici ca i-ai tot lut carti happy

| YouAreWhatYouRead explică (pentru maaadyyy):

Ar fi chiar drăguț, dar nu sunt foarte talentată la scris versuri sau la desenat. Dar, oricum, interesantă idee, mersi. big grin