| AnimeAnnDRa a întrebat:

Hey, imi trebuie un raspuns rapid.
Acesti conversi sunt fake? http://famousboutique.ro/....../index.php

Si daca da, de ce?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LiimeXdx a răspuns:

- Peticul Chuck Taylor. Peticul original înfățișează o stea de culoare bleumarină (navy blue), în afară de edițiile limitate unde steaua are alte culori. Dacă steaua are un derivat de bleumarin sau o culoare mai ciudățică, cu siguranță este fake. Culoarea aceasta trebuie s-o aibă un petic original de Converse.

-Pe branț trebuie să fie printat Converse într-un font boldat.

- Logo-ul All Star trebuie să fie printat sau brodat pe partea superioară a limbii (multe modele fake îl au), însă All Star trebuie să fie și pe călcâi.

- Talpa. Pe talpă trebuie să scrie Converse dar, undeva în exteriorul tălpii, trebuie să fie un punct mic (ăsta este un detaliu foarte minuscul, dar esențial). Cam asta este detaliul care face diferența.

| alexalexa2000 a răspuns:

Da.Sunt fake.Deoarece costă foarte puțin și cu reducere și fără, se vede că sunt fake.Niște converși originali sunt vreo 3-4 milioane și îi găsești doar pe originals.ro.