| Sclipiciii a întrebat:

Credeti ca trebuie sa avem uniforme in scoli? V-ar place? Mie sincer da dar uniforme faine nu de astea de care sunt acum ci de alea in carouri cu, rosii, fustita, camasa, cravata(pentru fete)pentru baieti costum. Funda+vot

12 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Eu cred ca e fain cum zici tu. la mine la scoala sunt cu rosu si verde, dar eu nu mi-am luat inca. cred ca e mai bine sa avem unifrome decat sa ne stricam hainele bune si frumoase la scoala.
dar sincer la noi in clasa mergem mai mult cu bluza alba, dar ne personalizam mereu uniforma.

| Andreea20000 a răspuns:

Asa este uniforma mea, toata scoala asa uniforma are, incepand cei din a5a pana la cei din a12a.

http://uniformescolare.chic.ro/#6

| Ciuuf a răspuns:

Ar trebui sa fie dar mie nu-mi plac! In scoala mea nici ore nu se prea fac...

| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu,nu ar fi prea bine.
sunt multi care nu si-ar permite sa cumpere uniforme,si in plus,mai bine se fac ecusoane, legitimatii (sau cum se numesc)

eu asa am la liceu acum, si mi se pare perfect.

| Traian a răspuns:

Uniformele sunt obligatori in scoli acum

| Zippy a răspuns:

Uniforme? De ce sa ma imbrac la fel ca alte cateva sute de persoane? Nu gasesc rostul acestor uniforme.Fiecare se imbraca cum vrea

| Sclipiciii explică:

Bine inteleg ca nu isi permit dar daca este unul in clasa care nu isi permite il mai ajutam noi dar macar stim ca vine curat la scoala.

| CryssCrySta a răspuns:

Nici mie nu imi plac uniformele si nu sper la altele mai faine ca ma obosesc degeaba.

| AndraKame a răspuns:

Da,din 2 puncte de vedere:
1.nu toata lumea are bani sa-si ia haine de,,fite", iar asa nu s-ar mai face diferentele dintre clasele sociale, iar unifromele foarte folosite acum sunt ori camasi ori tricouri de o anumita culoare reprezentativa scolii care nu costa o avere(in jur de 10-15 lei am dat noi)
2.nu vor mai veni unele fete imbracate cu un decolteu cu adancimi nemasurabile si fuste cat palma,in felul acesta pastrandu-se decenta in scoli(pentru ca,pana la urma, suntem la scoala, nu la o prezentare de costume de baie)

| Everything a răspuns:

La mine la scoala sunt uniforme de alea in carouri. Sunt destul de faine dar e najpa sa fii imbracat la fel ca toti ceilalti plus ca fustele st foarte scurte

| mafi a răspuns:

E nasol nu mai esti diferit de altii si in plus nu mai exista nici concurenta.

| Tanyush a răspuns:

Da ai o idee super mie tot miar place sa se poarte uniforme, dar fustita sa fie de culoare sur si roz, unpik scurta si camasa alba cravata de asemenea ros cu ceva roz! de ce sa fie rau ca in scoli sa se poarte uniforme! eu as dori