| Yuckfu a întrebat:

Hey! Voiam sa imi cumpăr o brichetă de pe Aliexpress, dar am observat ca majoritatea anunțurilor nu livrează in România. Are legatura cu vreo lege sau ceva de genul asta?
In al doilea rand, am gasit in cele din urma un anunț ca livrează o bricheta de vreo 6 dolari in România si plătesc transportul cam 5 dolari. Daca o comand pe acesta o sa imi perceapă tva sau ceva de genu( stiu ca la comenzile de peste 10 euro, dar produsul e 6 ). Mulțumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Taxele vamale se aplica la valoarea de peste $150 ori 100 euro.

| Xdreaper21 a răspuns:

Coe nu iti plac brichetele
de la magazin sau ce?

| Kanajambe69 a răspuns:

Nu se platesc taxe vamale pentru bunurile sub 45 lei.

| alexiavis a răspuns:

Poti selecta sa iti apara produse cu transportul gratuit, si asa o sa iti fie mai ușor

| Maya_Dakota_1996 a răspuns:

Eu am comandat mai multe lucruri de pe acest site, iar toate lucrurile vin in Romania. La unele transportul este gratis, iar la altele este o taxa de transport afisata la fiecare produs in parte ce nu variaza in functie de ce optiuni alegi pentru acel produs. Deci iti poate veni gratis daca nu se percep taxe, iar daca exista o taxa de transport este afisata mereu la fiecare lucru in parte si platesti exact cat iti scrie cand intri in cosul de cumparaturi ca suma finala.

| zipiiii a răspuns:

Nu stiu cum e cu bricheta ta, dar eu pentru un tricou din Franta, am platit transportul 42 euro, asa ca ai grijehappy