| JitaruEduard a întrebat:

Pentru cei care și-au luat telefon în rate pe Flip.ro
Mi-am luat un iPhone în rate pe flip.ro și mi-a luat toată suma de pe card în loc să-mi ia doar pe o rata adică o luna 160 lei îmi primesc bani înapoi pe card și după continui ratele?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ti-a luat toata suma (intregul pret) de pe card, atunci inseamna ca telefonul e achitat in intregime si nu ti se vor mai lua alti bani pentru el.

| mihai69 a răspuns:

Ai făcut pe undeva o eroare; ai achitat integral și nu mai primești nimic înapoi.

| relian a răspuns:

Daca nu casti urechile cand platesti, asa se intimpla.Bnaui ca aia acolo au optiunea sa alegi plata integrala,sau plata in rate.Tu nu ai verificat asta,probabil era setata plata integral,tu ai dat sa sune laughing asa te-ai facut deja cu telefon platit.
Lasa ca e mai bun asa,cei aia in rate? Daca tu ai bani sa cumperi ceva,sincer eu nu-i inteleg pe cei care avand bani,ei platesc tot in rate laughing ce dai mai putin sau care e chestia?
Asa daca ai bani dai tot,stii ca nu mai ai datorie la nimeni, nu mai stai cu grija, stai ca trebuie sa platesc, vai sa nu uit sa platesc bla bla.

Tiai luaut scula cu banu jos, asta e, sa fii sanatos.

| haileewatson a răspuns:

Daca ai platit cu card de credit (sau card de cumparaturi), iti ia toata suma de pe card cand faci plata. Ulterior tu o sa inapoiezi suma aia prin RATE catre banca. E corect cum au facut.