| xLegio a întrebat:

SAll! AS avea nevoie de cateva sfaturi. Doresc sa achizitionez un iphone 4S. dar nu stiu cum ar fi mai rentabil pe abonament Orange sau sa-l iau din ALTEX in rate?
Abonamentul Orange e cangur 16 pe 2 ani si mai trebuie sa dau inca 850 lei, pe luna are trebui sa platesc 70 de lei
LA altex nu m-am interesat exact cat ar fi rata lunara dar + dobanda nu stiu ce sa zic e posibil sa ies mai scump?

AM nevoie de cateva pareri si daca e posibil argumentate

Multumesc anticipat! P.S.

1 răspuns:
| Evolution a răspuns:

Nu lua telefon la abonament că nu se merită, abonamentul ajungi peste vreo 6 luni să dai maii mult ca pe telefon + minutele, sms, net etc... care se dau la abonament sunt foarte mici in comparatie cu extraoptiunile de pe cartela.
Ex: 7 euro pe Vodafone ai nelimitat sms/min in Vodafone, 200 de min nationale si intl, 500 mb de net, nelimitate sms-uri nationale + bonusurile si ofertele care mai sunt, astea pe luna... si imagineazati un abonament de 10 euro ai vreo 1000 de minute si sms-uri in Vodafone si vreo 100 nationale si internationale ceea ce foarte putin.
Daca iti ei in rate (eu n-am luat niciodata) ia-ti in alea fixe si dai pana platesti telefonul si iti ei cartela separat si te salvezi de ceva bani in plus, la abonament depasesti cu mult valoarea telefonului si nu se merita.
Iti mai dau un sfat... nu lua iphone, ogramada de bani pentru nimic, mergi pe un Samsung sau LG, iti ofera mult mai multe lucruri si mai bune, vrei neaparat nou? telefoanele sh te scoti mai bine... ma rog asta e o alta poveste.
Daca te intereseaza mai multe detalii lasi raspuns la ceea ce ti-am spus dar nu lua la abonament ca nu se merita.