| narnia99rock a întrebat:

Salut!

Am cumpărat de pe OLX niște căști perfect sigilate (am cerut verificarea coletului) și mai ieftine (350 de lei) decât pe alte site-uri (500 de lei). Funcționează impecabil! Acum, vreau să îmi cumpăr un mouse wireless, l-am găsit la 350 de lei, sigilat și pe alte site-uri, la 450-500. Întrebarea mea este: de unde au aceste persoane acces la produse sigilate și mai ieftine decât celelalte magazine online? Am observat pe profilul vânzătorului că au zeci, poate sute de produse. De unde le procură? Din nou, sigilate.

Răspuns Câştigător
| Mirel4412 a răspuns:

Sunt mai multe metode prin care poti face rost de ele.

Prima metoda( si cea mai folosita) este aceea in care oamenii cumpara produsele din alte tari, unde sunt mai ieftine si le vand mai scump, ca si samsarii cu masinile.

A doua metoda ar fi vanarea de stocuri. Poate chiar si in Romania sau tot in alte tari, prind oferte mari sau reduceri mari sau lichidari de stocuri si profita de lucrul asta.

Alta metoda ar fi cumpararea unui produs in sute de exemplare direct de la producator, pretul fiind negociabil si mai mic decat la retailer( adica de ex nu cumpara un mouse de la altex ci direct de la producatorul din China.)

Ultima metoda pe care o stiu e furtul. Oamenii le fura ori din strainatate ori din Romania si acum scapa de el, clar la un pret mai mic fata de magazine.

1 răspuns:
| 19flo79 a răspuns:

Din China direct au majoritatea happy