| literallythesamebruh a întrebat:

Salut! Am făcut recent o comandă pe eMag. Am adăugat 3 produse în coș. M-am hotărât să renunț la această comandă. Am anulat 2 produse, iar la al treilea am primit o eroare și nu s-a anulat, opțiunea de a anula fiind acum indisponibilă. Produsul e de la eMag, nu alt furnizor. Nu e ca și cum m-am hotărât să anulez cu o zi înainte sau ceva, ci la câteva ore după ce am efectuat comanda. Cum pot rezolva asta? Știu că pot refuza coletul când vine, însă vreau să o fac online, totuși.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai chat in app eMag sau pe site. Te lămurești acolo cu ei.

| literallythesamebruh explică (pentru suntserios):

Am încercat deja asta. Mi se oferă niște opțiuni din care să aleg, niște îndrumări ce nu au legătură cu problema mea și cam atât.

| suntserios a răspuns (pentru literallythesamebruh):

Ai fix categoria de anulare comanda. Finalizeaza alegerea de opțiuni din chat și vezi ce iese. In final probabil vei discuta cu un operator.

| literallythesamebruh explică (pentru suntserios):

Am făcut asta. Nu mă pune în legătură cu nici un operator. Cred că voi renunța până la urmă și voi refuza coletul. Urât, totuși.

| Simpatic a răspuns (pentru literallythesamebruh):

Cel putin ai incercat! Nu mai este vina ta.

| Skarr a răspuns:

Oricum sunt varza suportul de la eMAG. Voiam sa sau retur prin easybox si nu mi se inchidea usa la orice easybox voiam sa il dau nu mergea.
Am vorbit cu suportul de vreo 3 ori cu 3 oameni diferiti si nici unul nu stia sa ma ajute. Dupa o luna si dupa ce a expirat perioada de retur m-a sunat eMAG ca vine un curier sa il ia si am reusit sa dau retur.

Mai bine astepti si refuzi coletul