| Abzo1 a întrebat:

Am un colet care vine din Singapore.
Mai multe site-uri de tracking imi arata ca a intrat in tara pe data de 2 februarie, si nici azi, 16 februarie, numarul de urmarire nu figureaza in baza de date a postei romane.
Nu am primit nici un aviz, iar coletul nu este nici la posta unde ar fi trebuit sa ajunga.
De asemenea, formatul numarului de urmarire este suportat de posta romana.
I s-a mai intamplat cuiva acest lucru? Si ce ar fi de facut?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Eu am avut colet iesit din China in octombrie care a ajuns la mine doar acum in februarie. Probabil mai ai de asteptat cel putin o luna.

| Abzo1 explică (pentru Lioana):

Ciudat. De obicei, coletele din Singapore imi vin in 2-3 saptamani, iar numarul de urmarire este introdus in baza de date postala la foarte scurt timp de la intrarea in tara.
Oricum, multumesc pentru raspuns

| Lioana a răspuns (pentru Abzo1):

Ok. Sper sa ai mai mult noroc decat mine si sa primesti coletul cat mai repede. Sa-mi spui cand l-ai primit!

| Abzo1 explică (pentru Lioana):

Apreciez, si da, te voi anunta. happy

| Abzo1 explică (pentru Lioana):

Hey,

Revin cu update.ul promis, in sfarsit numarul coletului a fost acceptat in baza de date postala si cel mai probabil va sosi maine happy

Toate cele bune,
-Alex

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În țară e livrat și distribuit la București. De acolo, e trimis la oficiul poștal unde ai dat adresa. Să aștepți. Asta e de făcut.

| Abzo1 explică (pentru anonim_4396):

Mersi de raspuns. Da, dupa o lunga asteptare, a sosit intr-un final.