| rzv1337 a întrebat:

Salut, am vârsta de 14 ani, 1.70-1.75 CM înălțime și doresc să-mi achiziționez o pereche de blugi SLIM FIT de pe internet. Acel site are mărimile 29-36. Pe toți blugii mei slim fit scrie mărimea 29 USA și 36 EUR. Am 34-85 inch și 84 cm în talie. Ce mărime ar trebui să-mi achiziționez de pe acel site? Dau fundă pentru cel mai bun răspuns, mulțumesc anticipat.

1 răspuns:
| neprihanitul a răspuns:

Multe site-uri (fashion days si about you spre exemplu) au o optiune unde introduci dimensiunile tale (inaltime, sold, talie) si iti sugereaza o marime care ti s-ar potrivi. Incearca asa si apoi te orientezi mai departe. La 1.70-1.75 ti s-ar potrivi lungimea 32 daca vrei sa fie normali pe picior sau 30 daca vrei sa fie deasupra gleznei. La talie ramane sa vezi tu in functie de dimensiune.