| SUDSteaua1947 a întrebat:

As dori sa imi cumpar un ceas 100% ORIGINAL, nu replici.am vazut replici A++...nu stiu ce sa zic, tot o replica este. Bugetul ar fi 400 de lei, nu mai mult.Nu vreau neaparat o marca foarte cunoscuta,gen Rolex, Tag Heuer...ca alea sunt 2000 de lei. Vreau un ceas original,autentic, pana in 400 de lei.As vrea sa-mi spuneti daca as putea gasi asa ceva pe OLX, sau sa-mi spuneti un magazin cu asemenea preturi. FUNDA!

6 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Rolex la 2000 lei? Poate unul fabricat in 1950 si neintretinut :-)

Lasand gluma la o parte, la 400 de lei va trebui sa te multumesti cu branduri gen Casio, Timex, Sector sau Citizen. Sunt branduri ok, de incredere, care nu te vor lasa dupa o luna.
Sunt oricum mult mai bune (si mai cinstite) decat o replica.

| SUDSteaua1947 explică (pentru johnnny123):

Asta ziceam si eu.brand cunoscut la 400 de lei nu gasesc.ma intereseaza doar sa fie original ca sa fie facut bine, sa fie rezistent.sunt pe olx multe cu 300-400-500,au cutii, manuale dar...se poate falsifica tot.de asta voiam sa imi spuna cineva.

| johnnny123 a răspuns:

Pai nu te-as sfatui sa te incurci cu olx, ca nu stii peste cine dai si ce pocnitoare iti vinde.

Ia-ti mai bine un Swatch de pe Fashiondays, unde stii sigur ca e original:
https://www.fashiondays.ro/......2515223-2/

| johnnny123 a răspuns (pentru SUDSteaua1947):

Greu de spus. Ideea este ca ceasurile din zona asta de pret sunt facute toate cam in acelasi loc, cu aceleasi componente si mana de lucru, difera doar ce scrie pe ele.

Dintre cele trei as merge pe Fossil pentru ca mi se pare mai curat cadranul.
Ceasul Guess il elimin pentru ca Guess nu este un brand care se axeaza pe ceasuri.

| SUDSteaua1947 explică (pentru johnnny123):

Pai cred ca ti se pare mai curat cadranul fiindca ia nu e poza reala, facuta de vanzator, e de prezentare.Am mai gasit unul:

http://olx.ro/......3eXmL.html