| Ovidiu192837465 a întrebat:

Salut, as vrea sa va intreb ceva legat de site-ul amazon.com.

As vrea sa imi comand niste chestii de acolo si suma totala ajunge la 590 $.

Daca o sa comand de pe amazon.com o sa mai trebuiasca sa platesc in plus pentru transport? si cam cat ar trebui sa platesc? (Deoarce pachetul vine din America...) Pachetul o sa imi ajunga acasa?

Si ultima intrebare. Imi sugerati sa comand de pe amazon.com sau de pe amazon.co.uk? Si daca puteti sa imi spuneti si avantajele si dezavantazele ambelor site-uri daca puteti va rog.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://playtech.ro/2015/cum-cumperi-de-pe-amazon-fara-comisioane-inutile/
Peste 10 Euro platesti TVA 20%. Peste 150 Euro platesti TVA si vama. Plata pentru transport daca nu scrie "free shiping". Daca platesti apare acolo cat costa. Daca comanzi de pe Uk. nu te mai costa taxele vamale.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Indiferent dupa care amazon cumperi, vei platii transportul evident, care este probabil inca 100-200 dolari, plus TVA si taxa de import la intrarea in Romania, la tot ce este peste $100 sau $150.