| LhaurinHo™ a întrebat:

Imi poate spune cineva cum imi dau seama daca un parfum este contrafacut sau nu? Eu mi-am cumparat recent un Giorgio Armani Black Code, miroase foarte bine...cutia arata ca cea unui parfum original...cum as putea sa imi dau seama daca e facatura sau nu?!

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Un parfum original de marca ramane pe haine cateva zile, si costa enorm. Uita-te cam care este pretul unuia original si compara-l cu ceea ce ai dat tu pe el!
http://www.shopmania.ro/......rmani.html

| Domyno a răspuns:

Hmmm, simplu, daca ai dat 60-70 de RON e contrafacut, iar daca ai scos din buzunar 200-250 RON e originalwinking

| bb_7189 a răspuns:

Pe langa pret ar mai fi si faptul ca parfumurile originale au incrustate in sticla un cod, la fel ca la bijuteriile de aur sau argint, dureaza mult mai mult si iti mai dai seama si dupa capac trebuie sa fie lucrat cat mai fin. Iar ambalajul de plastic in care era imbracata cuita nu trebuie sa se rupa usor, asta inceamna ca e facutura.

| Missy_4860 a răspuns:

Fiecare parfum original are o asa zisa "Bula de originalitate". Intoarce sticluta cu capul in jos si daca va aparea o bula de aer in interior, parfumul e clar originalwinking