| ElenaSt2011 a întrebat:

Puteti sa imi recomandati niste marci de cizme si ghete, care sunt foarte rezistente, NU li se GAURESTE TALPA si pot fi folosite mai multe sezoane la rand?

Eventual, care din marcile respective sunt romanesti (asta pentru a stimula productia locala si locurile de munca autohtone) si care marci sunt straine?

NU am fost, nu sunt si nici nu voi fi niciodata snoaba, nu am fite, nu tin deloc la eticheta (de genul: mi-am cumparat rochie Gucci, sau costum Armani, geanta Prada, etc.) DAR, sper ca daca voi cumpara ghete mai scumpe, (chiar o anumita marca), sa nu mai am problemele pe care le-am avut in trecut cu incaltamintea, cumparata de multe ori din magazine cu produse noi sau de la piata.

Ma refer la probleme de genul: gaurirea talpii, scorojirea materialului si mai ales, caderea talpii la sens propriu.

Asta mi s-a intamplat de trei ori, desi am cumparat din magazin perechea de pantofi la care a cazut talpa ultima data. Din pacate, ploua si a trebuit sa vin pe jos cu talpa in mana aproape 10 minute pana acasa.

Atunci am hotarat ca din acel moment sa imi cumpar doar incaltaminte din piele care este cusuta manual, de jur imprejurul talpii. (Am slapi si pantofi in acest gen, urmeaza sa mai cumpar si ghete).

Le multumesc anticipat tuturor celor care imi vor rapsunde.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai bine mi se par cele de la Marelbo... Eu am două perechi de iarnă, din piele naturală - o pereche de cizme și una de ghete - care mi-au ținut de cald ani la rând. Prețul este undeva la 200 de lei și mai bine pentru o pereche.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Nah pe mine nici o iarnă nu m-au ținut alea din piele...și mai știu cazuri.

| Justme1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

De acord! Port o pereche de ghete de la Marelbo cam de 3 ani si inca sunt foarte bune

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Câteva exemple (ca brand) și preț de la 300 - asta dacă vrei calitate

https://www.emag.ro/......8-si-508/c

| dmz123 a răspuns:

Pentru partea sport https://www.bravosport.ro/ iar pentru modele mai elegante https://www.abfashion.ro/