| Alexidldvdje a întrebat:

Salut TPU!
Am facut o comanda la eMAG pe care am platit-o cu cardul si pentru ca nu vreau sa astept o luna dupa livrarea lor, vreau sa o anulez si sa imi primesc banii, dar pe aplicatie sau site nu imi apare acel buton de anulare comanda efectiv il caut de 20 de minute si nu il gasesc. Ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| SuNaM a răspuns:

EMag chat support, deși, daca nu îți apare acel buton in aplicație degeaba te duci pe chat, daca seller ul este străin din China, va trebui sa iei legătura cu ei. Și mai bine nu îl primești la livrare. Apoi daca e precomanda la fel nu ai ce sa îi faci.

| Alexidldvdje explică (pentru SuNaM):

Si daca nu il primesc la livrare adica il refuz primesc banii inapoi?

| SuNaM a răspuns (pentru Alexidldvdje):

Da. Clar. Doar că va trebui sa fie tot procesul reluat. Termenul este de 14 zile din momentul in care produsul ajunge la ei înapoi în China. Asta daca e din China. Daca nu este, atunci 7 zile maxim de când a ajuns la ei.