| andreea97_3289 a întrebat:

am mare nevoie de ajutor sad am o geaca foarte frumoasa de culoare verde care imi place mult sa o port, dar am patat-o cu pix crying va rog sa-mi suneti cum sa fac sa scot pata crying

Răspuns Câştigător
| Andra_8716 a răspuns:

> in general, pasta din mina de pix se dizolva greu, mai ales daca este veche
> se dizolva cu alcool tare, de preferat incolor
> se poate dizolva si cu acetona sau dizolvant pentru lacul de unghii, dat atentie la ce fel de fibre mai sunt in combinatia tesaturii respective(sa nu fie ceva care se descompun in acetona sau dizolvantul respectiv)
> se mai dizolva cu amoniac lichid, dar, din pacate, nu prea se mai gaseste
Incearca su vanish sau cu ariel.:*
Sper ca te-am putut ajuta :X

3 răspunsuri:
| Madalina_2787 a răspuns:

Vanish-pui lichidul pe pata si il lasi cateva min, chiar un 15 min, dupa care o speli bine. o sa vezi ca functioneaza.

| andrea_2949 a răspuns:

Pui acetona :
1)Iei vata
2)dai pe ia
3)O bagi in masina de spalat
funda?

| andreea97_3289 explică:

Inainte sa raspundeti sa stii ca nu e mazgalita...e o pata cam de 5 centimetri crying