| MarcusAlex503 a întrebat:

Aparatul cu ultrasunete anti câini functioneaza? Este eficient?

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Nu in mod special. Majoritatea cainilor intorc capul (semn ca ceva ceva simt), dar nu fug. Pur si simplu stau si se uita la tine. Altii isi vad de treaba ca si cum le-ar fi indiferent.
Extrem de putini caini fug. Acum nu stiu daca era din cauza aparatului sau asa erau ei, mai speriosi.

4 răspunsuri:
| JokerHoker a răspuns:

Cel care l-am cumparat eu este eficient ma ajuta in multe moduri:cainii nu se mai apropie de garturi sa isi faca nevoile, nu mai vad excremente de caine in fiecare zi la usa etc...

| MarcusAlex503 explică (pentru JokerHoker):

Anti caini agresivi e bun? îi alunga?

| MarcusAlex503 explică:

Problema mea sunt câinii agresivi ma apara de ei?