| Arhix a întrebat:

Salut TPU,

Azi, de dimineata, am facut o comanda pe eMAG, un telefon. Aplicatia celor de la eMAG imi spune ca o sa ajunga pe 17-18.11, dar asta ar insemna sambata sau duminica.
Firma care se ocupa de livrare este Fan Courier, am sunat la ei si am intrebat programul pentru accest weekend: sambata pana la 14:00 si duminica nu se lucreaza, am intrebat daca nu cumva este vreo prelungire de program sau ceva mai special, iar operatoarea a spus ca nu e.
Sunt sanse sa ajunga foarte curand?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cum sistemul lor automat doar aproximeaza datele, dara sa stie exact ca-i sambata sau duminica, iar curierii nu muncesc in weekend, asteapta-te sa primesti luni telefonul.
Eu nu m-as baza pe curierul care lucreaza sambata sa-ti aduca telefonul, mai ales ca-i zi scurta si de multe ori nu se streseaza sa livreze marfa toata, ca o pot face si luni.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai facut comanda de Black Freeday, cand s-au vandut sute de mii de produse prin internet, atunci ia in calcul posibilitatea intarzierii comenzii chiar cu 1-2 saptamani, pana reusesc sa onoreze toate comenzile.

| Bondarel99 a răspuns:

La mine niciodată nu a venit un colet sâmbătă, se întâmpla foarte rar și numai dacă stai într-un oraș mai mare. Luni o sa ajungă sau marți cel mai probabil dacă sunt Ocupați ca totuși au fost zeci de mii de comenzi.

| Wr3nch a răspuns:

Cel mai probabil va ajunge luni deoarece au multe comenzi si timpul de livrare e estimat.

| MadalinG99 a răspuns:

Cel mai probabil o sa ajunga luni.

| Edmonds2342 a răspuns:

Sunt, dar mici. Firmele de curierat sunt ocupate acum cu Black friday, deci e foarte posibil sa vina săptămâna viitoare. Totuși, sunt șanse sa vina și mâine. Urmărește starea comanzii pe site-ul fancourier, folosind awb ul