| MihaelaDart a întrebat:

Saptamana viitoare voi ajunge in Romania si vreau sa-mi achizionez o paleta de machiaj cu 120 culori (cea din poza) http://cdn1.shopmania.biz/......n~831.jpg. Am mai avut-o acum cativa ani desi mi-a ramas in Grecia. Acum vreau sa o iau iar, desi nu mai stiu ce site-uri din Romania sunt de incredere si care livreaza corect. Am zarit-o pe site-ul asta cu o oferta buna https://www.pensulemachiaj.ro/......e-7747505, intrebarea este livreaza, sunt seriosi? Am citit anumite comentarii pe un blog si m-a cam speriat nemultumirile persoanelor care au luat de pe site-ul asta si nu stiu pe ce site din Romania sa gasesc cam acelasi set si un pret pana in 100 lei. M-ati putea ajuta? Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca nu ai incredere in vreun site, pentru ca ai auzit ca cei ce au cumparat au avut probleme, nu cumpara deloc!
Eu am facut cum fac de obicei cand caut ceva, am bagat denumirea trusei pe Google, si, ca la piata :), am studiat ofertele. La fel poti face si tu cand cauti ceva. Vei observa cu surprindere ca poti gasi mai ieftin decat credeai. Totul e sa cauti.
Dar uite ce am gasit aici - http://www.boldbeauty.ro/......32eo.html, e adevarat, nu sunt decat culorile, dar pretul e de invidiat

| MihaelaDart explică (pentru cristi202):

Si eu am cautat pe google inainte, dar nu mai stiut ce site-uri mai sunt de incredere. Pe cand eram in Romania stiam care sunt ok si cumparam mai mereu, de 7 ani s-au mai schimbat banuiesc, au aparut altele noi, pe care nu le stiu si nu as vrea sa risc sau sa astept saptamani. Cu toate ca vizita mea in Romania nu va fi de durata. Aveam un site a unei tipe de unde luam mereu, si aceasta nu mai aduce acele truse de machiaj.

| cristi202 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Da, trebuie sa fii cu bagare de seama pe net cand cumperi ceva. E unul din neajunsurile netului. Dar cred ca daca te iei dupa review-urile existente, poti sa iti faci o idee despre un anumit site. De aceea, daca ai auzit lucruri proaste, e bine sa nu cumperi de acolo, oricit de tentant ar fi. Mai greu e insa cu site-urile unde nu exista nici o parere despre ele. E aproape ca la loz in plic happy, exista un anumit risc. Dar totodata poate fi cit se poate de ok.
Sper pana la urma sa gasesti ce cauti. Chiar daca fata ta, daca e cea de la profil, nu prea are nevoie de culoare, eu cred ca Dumnezeu a inzestrat-o cu suficienta culoare atunci cand a creat-o happy.

| MihaelaDart explică (pentru cristi202):

Da a mea este, multumesc pentru compliment. Am nevoia machiajului si cand si cand mai machiaz colegele de la serviciu pentru diverse evenimente.

| marimarya a răspuns:

Daca vrei ceva bun de la o firma serioasa iti recomand http://bit.ly/2tYQbG9